בית < המגזין < התאמת תכשיטים לשמלה

התאמת תכשיטים לשמלה

בחרת שמלה מהממת לאירוע המתקרב? מגניב, אבל עוד לא סיימת, כי עכשיו הגיע הזמן להשלים את הלוק. שמלה לבדה לא מספיקה כן? צריך גם נעליים, תיק, ואיך לא – תכשיטים. בחירת תכשיטים שיתאימו לשמלה היא לא תמיד עניין פשוט, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן כדי לתת לך כמה טיפים שימושיים בשביל התאמת תכשיטים לשמלה. 

התאמת תכשיטים לשמלות ערב 

את האמת? התאמת תכשיטים לשמלות ערב יכולה להיות משימה ממש קלילה וכיפית אבל היא יכולה גם להיות מאוד מבלבלת. איך למשל בוחרים שרשרת שמצד אחד תהיה עם נוכחות ותשדרג את הלוק, ומצד שני לא תתנגש בשמלה? מה נכון יותר, עגילים קצרים או ארוכים? חשוב תמיד לזכור שעם תכשיטים אין הרבה סיכוי ממש להרוס את הלוק, אבל אנחנו שואפות ליותר מזה. התאמת תכשיטים לשמלה, ככה שהם ישדרגו אותה, זה ידרוש ממך להקפיד על כמה דברים, שנפרט פה מיד.  

התאמת תכשיטים לשמלת ערב שחורה 

נתחיל מהכי פשוט. תכשיטים לשמלת ערב שחורה זה  קלללל, כי מה לא הולך עם שחור?  זהב, כסף, אבנים, צבעים, מה שתרצי לפי טעמך האישי יוכל לעבוד עם שמלה בצבע שחור. אם את בעניין של לוק עדין, כדאי שתלכי על סט תכשיטים ולא על עגילים ושרשרת שלא קשורים בכלל. אם את רוצה דווקא ליצור מראה יותר מעניין וייחודי, יהיה מגניב אם תבחרי תכשיטים בגוונים שונים או כאלה שיש בהם יותר מצבע אחד. 

התאמת תכשיטים לשמלה צבעונית

בכל אתר של שמלות ערב למכירה תוכלי למצוא שמלות צבעוניות הורסות בכל הצבעים, אבל אף אחד לא יגלה לך איך להפוך את השמלה הצבעונית הזו לאאוטפיט מושלם. אז כשמדובר על התאמת תכשיטים לשמלה צבעונית, את צריכה לוודא שהגוון, גם של המתכת וגם של האבנים בתכשיט, יסתדר עם השמלה. בגדול כדאי ללכת על איזה קונטרסט בין הצבעים של השמלה לאלה של התכשיטים. 

התאמת שרשרת למחשוף

התאמת שרשרת לשמלת ערב צריכה להתחשב בעד כמה השמלה חשופה או סגורה. בקיצור, הכלל הבסיסי הוא פשוט התאמת שרשרת למחשוף. זה אומר שבשמלה יותר סגורה כדאי לך לבחור שרשרת קצרה ועדינה, ואם המחשוף עמוק, לכי על שרשרת יותר דומיננטית או אפילו תשלבי יותר משרשרת אחת. 

התאמת עגילים לשמלה

העגילים צריכים להתאים גם לשמלה אבל גם לתסרוקת שתבחרי, וזה ממש חשוב! אם את בוחרת ללכת עם אסוף, ובפרט עם אסופים מוגבהים כאלה, אז עגילים ארוכים יהיו שוס. אם את נעולה על שיער פזור, ובטח אם יש לך תלתלים, היינו מוותרות על העגילים הארוכים שילכו ככה קצת לאיבוד, ובוחרות בעגיל קטן יותר ובולט, ואז כדאי שהשרשרת תהיה יותר הצגה. 

התאמת תכשיטים לשמלת כלה

לכלה כדאי שיהיה איזשהו לוק עם סגנון ברור. כדאי שתבחרי תכשיטים שיתאימו לווייב הכללי שאת רוצה ליצור יחד עם השמלה והנעליים, וכמובן גם  איפור כלות צריך לדבר באותו סגנון. את בעניין של להיות כלה דרמטית? לכי על תכשיטים בולטים ועגילים ארוכים. רוצה דווקא להיות כלה קלאסית ועדינה? שרשרת דקה עם תליון יפה ועגילים צמודים או קצרים יעשו את העבודה. כלה בסגנון קליל או בוהו שיק? שלבי עם השמלה צמידים דקים. העיקר שתהיה תחושה של לוק שלם ולא כאילו ערבבת סגנונות בלי מחשבה. 

אז לסיכום, 

התאמת תכשיטים לשמלה עושים לפי כמה נתונים, כמו למשל העומק והסוג של המחשוף, צבע השמלה והסטייל שלה, אבל בעיקר הטעם האישי שלך. בסוף, תכשיטים הם פריטים קטנים שהתפקיד שלהם הוא לתת עוד איזה טאץ’ יוקרתי או חינני, ולכן הדבר הכי חשוב זה שתאהבי את מה שאת שמה  עלייך.