בית < המגזין < התאמת שמלה למבנה גוף – הדרך להיראות מושלמת באירוע 

התאמת שמלה למבנה גוף – הדרך להיראות מושלמת באירוע 

התאמת שמלה למבנה הגוף

לא משנה מה הגובה שלך, כמה את שוקלת ובכלל איך את נראית, בדוק שאת יכולה למצוא את שמלת הערב המושלמת שתיראי בה סופר הוט, בתנאי… שתתאימי אותה נכון למבנה הגוף שלך. בקטע הזה יש כמה כללים שאת חייבת להכיר ולהתייחס אליהם, וכדי שיהיה לך הכי קל, ריכזנו לך אותם במקום אחד. אז קדימה, בואי נדבר על התאמת שמלה למבנה גוף. 

כשאת מחפשת שמלה לאירוע או אפילו סתם שמלה ליומיום, את על בטוח רוצה לבחור שמלה שתשב עלייך במקסימום. כדי לעשות את זה, יש כמה דברים שכדאי לזכור, לא מסובכים, אל תדאגי זה לא שיעור, אבל זה כן פרטים שכדאי לשים אליהם לב כשאת בוחרת שמלה, ובמיוחד כשאת מחפשת שמלה שבה יהיו עלייך הרבה עיניים. יאללה התחלנו… 

התאמת שמלה למבנה הגוף

התאמת שמלה למבנה גוף רזה

טוב, זה קל. בדרך כלל רוב השמלות מעוצבות מראש במחשבה על מבנה גוף רזה, ככה שאת יכולה בגדול לבחור מה שאת רוצה. אבל באופן כללי שמלה, תמיד, חייבת לשבת פיט, ז’תומרת לא להיות רחבה מדי ולא להיות צפופה. זה נכון במיוחד לשמלות ערב, אז פשוט תדאגי שהשמלה תהיה תואמת למידות שלך, ואת מסודרת.  

התאמת שמלה למבנה גוף מלא

בניגוד למה שאנשים חושבים, בחורה עם מבנה גוף מלא לא צריכה ללבוש שקים. אם את מלאה אבל לא מאוד רחבה, את יכולה ללבוש גם שמלות סטרפלס ולהיראות מצוין, וגם שמלות מיני יוכלו להחמיא מאוד לעגלגלות שבינינו, בניגוד לדעות שאת אולי שומעת לפעמים. ממה אולי כן היינו ממליצות שתימנעי? משמלות שנצמדות יותר מדי ומוציאות החוצה קפלים וגבשושיות. אם נורא בא לך בכל זאת, הפתרון יכול להיות מחטב, אבל תכלס עדיף פשוט לבחור בד שמחמיא קצת יותר ועוזר להחזיק דברים במקום. 

התאמת שמלה לנמוכות

אם את נמוכה וכולך קטנה וקוקטית כזאת,  שמלות צמודות כמובן יהיו הפתרון הכי נכון, בשבילך. נמליץ לך ללכת על שמלת מיני או מידי שהיא לא ארוכה מדי. ככה לא תיראי עוד יותר קטנה ממה שאת. עדיף להתרחק מגזרת שמלות מקסי שתגרום לך להיראות עוד יותר נמוכה ועלולה גם ליצור אשליה של רגליים עוד יותר קצרות ממה שיש לך. אם את ממש רוצה שמלת מקסי, אז תבחרי אחת עם שסע ארוך. 

התאמת שמלה לגבוהות מהממוצע

בגדול זה לא מסובך, פשוט הפוך מהסעיף הקודם. אם את גבוהה מהממוצע, היינו ממליצות לבחור שמלות מידי או שמלות מקסי. אם את גבוהה ויש לך רגליים מאוד קצרות, לכי על שמלה שקו המותן שלה יותר גבוה, כדי ליצור אשליה שהרגליים ארוכות יותר.

התאמת שמלה לבעלות חזה גדול

אם החזה שלך ממש ממש גדול, יש סיכוי ששמלות סטרפלס זה לא בשבילך ועדיף גם לבחור ממש שרוול (גם אם קצרצר) ולא כתפייה. אבל חשוב לזכור שזה גם עניין של פרופורציות בין החזה לשאר הגוף. 

התאמת שמלה לבעלות חזה קטן

אם יש לך חזה קטן שלא צריך שום תמיכה (כיף לך), את יכולה להתפנק בשמלה עם גב חשוף שזה אחת המושלמות, או בלי רצועת קולר לצוואר. זאת על בטוח תהיה שמלה אמא’לה, שלא תשאיר אף אחד אדיש. 

ומשהו קטן לסיכום 

נכון שעברנו עכשיו על כל מיני טיפים של התאמת שמלה למבנה גוף, וזה אולי נשמע כאילו יש חוקים שממש חשוב לציית להם, אז אחותנו, קבלי את החוק הכי חשוב: אם את אוהבת את זה ומרגישה בזה מוש אז זה מוש, גם אם זה לא בדיוק למבנה הגוף שלך. הכי חשוב שתרגישי טוב ותהיי בטוחה בעצמך, כל היתר זה בונוס.