בית < המגזין < מתי כדאי להתחיל לחפש שמלה לאירוע? 

מתי כדאי להתחיל לחפש שמלה לאירוע? 

מתי כדאי להתחיל לחפש שמלה לאירוע? 

בדרך כלל אנחנו בקטע של טיפים לגבי השמלה והאקססוריז ולפעמים האיפור, אבל הפעם אנחנו רוצות לדבר על שאלה הרבה יותר בייסיק, והיא מתי כדאי שתתחילי לחפש שמלה לאירוע. האם כמה שיותר מוקדם יותר טוב או שעדיף דווקא לא להקדים יותר מדי, ולמה? אז החלטנו הפעם לדסקס את השאלה הזו כדי לתפוס אותך בזמן לפני שעונת האירועים מתחילה, ככה שתדעי בדיוק מתי את צריכה להתחיל לחפש

לחפש שמלה לאירוע זה יכול להיות משהו ממש זריז וקל, ויכול להיות גם ארוך. אם לא תמיד ברור לך מתי כדאי להתחיל לחפש שמלה אז כדאי שתמשיכי לקרוא כי הכנו לך את כל התשובות. בין אם את מתכוונת ללבוש שמלות מיני או מקסי, הכללים הם די אותו דבר. 

שמלה לאירוע ממש חשוב

אנחנו מדברות על איוונט ממש רציני שאת הולכת להשקיע בו בטירוף? נניח החתונה של אחותך או של החברה הכי טובה? אם זה הקטע, אז כדאי שתחפשי שמלה נניח חודשיים או שלושה לפני האירוע, לא הרבה יותר ולא הרבה פחות. למה לא הרבה פחות? כי את רוצה להשאיר לעצמך מרווח זמן, למקרה שיהיה קשה למצוא, שתצטרכי לעשות תיקונים, וכמובן שתספיקי למצוא נעליים ותכשיטים שיתאימו לשמלה. למה לא הרבה יותר? טוב, זה לא רלוונטי לכל אחת, אבל לפעמים לפני אירועים סופר חשובים אנחנו מנסות לרדת במשקל, בטח אם אנחנו רוצות שמלות צמודות, ככה שהגוף משתנה ועדיף לא להינעל על שמלה חמישה חודשים מראש, ואז להגיע לשבועות האחרונים ולגלות שהיא בכלל לא מתאימה לך. 

מתי כדאי להתחיל לחפש שמלה לאירוע? 

שמלה לאירוע פחות חשוב

אם אנחנו מדברות על אירוע שהוא לא כזה חשוב, נניח חתונה של חברה מהעבודה או של חברים מפעם, אז  את ממש לא חייבת לקנות שמלה במיוחד. אפשר לדאוג לפני עונת החתונות לקנות שתיים-שלוש שמלות יפות, ורק תשתדלי שלא תהיה יותר מדי חפיפה בין האורחים אם את חוזרת על אותה שמלה פעמיים. כדאי במקרה כזה לבחור שמלות שונות, נניח שלא כולן יהיו שמלות מקסי אלא אחת ארוכה יותר ושנייה מידי או מיני. אם את סופר דחיינית או עסוקה נורא, היינו מציעות לך לשים משבצת ביומן גג שלושה שבועות לפני האירוע כדי להתחיל לחפש. למה להתחיל? כי את לא יכולה לדעת שתסיימי באותו יום. 

יש סיכונים בלחכות יותר מדי עם חיפוש שמלה

יש מקרים שבהם לחכות יותר מדי עם חיפוש שמלה זה בעייתי, כי את עלולה לא למצוא  כלום ומפלס הלחץ יעלה. במקרים אחרים,  את תמצאי שמלה כיפית אבל לא תמצאי משהו שילך איתה טוב. נניח תמצאי את עצמך עם שמלות סטרפלס אבל בלי חזייה מתאימה ובלי זמן לקנות אחת. באסה, לא? אם את מאלה שאוהבות למדוד ולא קונות אונליין, אז ברור שעדיף לשריין לך עוד יום לנסוע לחנות אחרת. מצד שני אם את דווקא כן מזמינה אונליין, כדאי שתקדימי קצת כדי שהשמלה תגיע בזמן ותספיקי לתקן אם תצטרכי.  

למה לא כדאי לחפש מוקדם מדי? 

אם את קונה שמלה מוקדם מדי, וזה לא משנה אם בחרת שמלות מידי הכי הורסות או שמלות מיני מטריפות, את עלולה להתקרב לאירוע ולהחליט שהן בכלל לא מתאימות לך או לא מוצאות חן בעינייך. חוץ מזה, עדיף תמיד שלפחות תדעי מתי ואיפה האירוע מתקיים כדי להתאים את הבגד שתלבשי.  

שנסכם זריז? 

אז אם האירוע סופר חשוב, תשמרי על כלל זהב של להתחיל לחפש סביב שלושה חודשים לפני. אם זה לא אירוע של מישהי קרובה, אז לא בטוח שאת בכלל חייבת לחפש בשבילו במיוחד, אבל בכל מקרה עדיף לא לחכות יותר מדי, והעיקר שתהיה לך שמלה בזמן, ושתיראי מהממת… כרגיל!